Pr. Viorel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Pr. Viorel

Mesaj  Pr. Viorel la data de Sam Feb 14, 2009 2:53 am

Sunt Pr. Viorel

Stiu de mai mult timp de existența Sitului din Cireșoaia și de mai multe ori am intrat pe el, bucurându-mă de lucrurile frumoase pe care le-am citit cu emoție. Aduc felicitările mele celor care s-au îngrijit ca el să exite și să supraviețuiască. Am decis să intru și pe Forum în speranța că ne vom putea îmbogăți reciproc.
Sunt deja 23 de ani de când am plecat din sat, și deși în ultima vreme sunt prezent acasă de marile sărbători, Crăciun, Paști și Hram, fiind cunoscut ca prezență fizică, cred cu unele date personale nu sunt de prisos.
M-am născut pe data de 01 decembrie 1958 la Cireșoaia. Am absolvit școala generală (de 8 clase) în anul 1974 în satul natal. Am absolvit în anul 1976 Liceul Real-Uman din Târgu Ocna (treapta I). După care am plecat la Seminarul din Iași.
Am fost hirotonit preot în anul 1986 la Iași. Am fost vicar parohial la Nicolae Bălcescu, jud. Bacău până în anul 1989, apoi vicar parohial la Bacău până în anul 1991. Paroh am fost la Bacău-Fericitul Ieremia până în anul 1999 și la Valea Mare, jud. Bacău până în anul 2005, când am fost numit Director spiritual la Seminarul din Iași.

Pr. Viorel

masculin Numarul mesajelor : 8
Varsta : 58
Localizare : Iași
Data de inscriere : 14/02/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Pr. Viorel

Mesaj  Ababei Andrei(Titel) la data de Mier Feb 18, 2009 12:39 pm

BUN VENIT pe Forum!!!

Ababei Andrei(Titel)

masculin Numarul mesajelor : 14