In Ciresoaia nu sunt tineri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

In Ciresoaia nu sunt tineri

Mesaj  Admin la data de Mar Iun 24, 2008 9:36 pm

Pe 15 iunie s-a incheiat anul catehetic 2007-2008 pentru copii. Parintele a afirmat ca ar fi trebuit sa se incheie si pentru tineri dar in Ciresoaia nu sunt tineri. In septembrie, 2007 pe site am publicat un mic anunt prin care faceam cunoscut faptul ca incepe Anul Catehetic pentru copii si pentru tineri. De asemenea am mai publicat un sondaj avand subiectul "Credeti ca tinerii vor participa la cateheza?", sondaj la care majoritatea au votat "nu, tinerii vor ramane indiferenti". Din pacate... asa s-a si intamplat.

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 27/02/2008

Vezi profilul utilizatorului http://ciresoaia.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Nu pot sa cred!

Mesaj  Iulia Ana la data de Vin Oct 17, 2008 7:30 am

Chiar nu a fost prezent niciun tanar la cateheza? La nicio ora? Dar cum definim "tanar" in Ciresoaia?

Iulia Ana

feminin Numarul mesajelor : 29
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : "Am scris lung, pentru ca n-am avut timp sa scriu scurt." (Ion Creanga)
Data de inscriere : 21/04/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Da, inca nu sunt tineri

Mesaj  Admin la data de Dum Apr 25, 2010 7:06 am

"La intalnirea tinerilor catolici din dieceza de Iasi de la Cleja (Parohia "Sf. Marcu") , ce va avea loc la data de 2 mai 2010, Ciresoaia nu va participa pentru ca in Ciresoaia nu sunt tineri." Aceasta a fost afirmatia parintelui paroh Petru Besleaga, duminica, 25 aprilie dupa Sfanta Liturghie de la ora 11. Sfintia sa a argumentat ca prezenta la spovada tinerilor din Saptamana Mare a fost mai mult decat slaba, catehezele tinerilor practic au trebuit desfiintate din aceeasi cauza (vezi mai sus); instalatia de pe brad a ramas pe brad de la Craciun (nu are cine sa o dea jos), orice activitate care ar implica tineretul este inexistenta, s.a.m.d.
Dar, unde or fi tinerii?

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 27/02/2008

Vezi profilul utilizatorului http://ciresoaia.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Re: In Ciresoaia nu sunt tineri

Mesaj  Iulia Ana la data de Vin Iun 18, 2010 6:14 am

Personal, consider ca macar fratii mei, care merg la cor si pregatiri, tot sunt. Doi tineri exista. Deci? Smile

Cred totusi ca parintele a fost un pic dezamagit de a spus asta. Si poate are dreptate, daca privim din unghiul din care a privit el...
Intr-adevar, este trist cand nu se participa la Masa Sfanta.
Oricat am fi de pacatosi, important este sa ne caim, sa ne propunem sa fim mai buni. Cu cat il vom lasa la Isus sa vina in trupurile noastre slabe cu Trupul sau Sfant si Viu, cu atat vom fi mai puternici, mai buni, mai ca El. Doar nu degeaba a folosit simbolul painii, care e nelipsita din hrana zilnica.

Si parintele, ca orice tata si mama, are nevoie din cand in cand sa fie imbratisat, sa fie incurajat. Sa se simta iubit, sa simta ca are prieteni. Sa fie intrebat: ce mai faci, batrane? ce mai e de facut? Embarassed

Iulia Ana

feminin Numarul mesajelor : 29
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : "Am scris lung, pentru ca n-am avut timp sa scriu scurt." (Ion Creanga)
Data de inscriere : 21/04/2008

Sus In jos

Mesaj  prmarianum la data de Lun Mar 07, 2011 5:47 am

eu cred că sunt tineri. dacă la catehezele copiilor din clasele I-VII sunt implicați circa 15 persoane din clasele IX-XII, asta sigur spune ceva. dacă la acțiunea catolică sunt 20 de cereri de adeziune semnate și alte câteva persoane care așteaptă să-și depună cererea, înseamnă cu sunt tineri.
că ar putea să fie mai mulți tineri ... și asta e adevărat.

prmarianum

masculin Numarul mesajelor : 9
Varsta : 38
Localizare : ciresoaia
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus