Lungimea titlului acestui subiect trebuie sa fie cuprinsa intre 10 si 255 caractere

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Lungimea titlului acestui subiect trebuie sa fie cuprinsa intre 10 si 255 caractere

Mesaj  Cristi la data de Joi Iun 05, 2008 12:22 pm

Cand eram soim al patriei si faceam o pozna eram trimis la colt. Se pare ca tinerii din Ciresoaia sunt foarte cuminti de vreme ce nu e nimeni aici!!!! Laughing

Cristi

masculin Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Valea Mare, Bacau
Data de inscriere : 11/03/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.valeamare.ro

Sus In jos

Prezent!

Mesaj  Iulia Ana la data de Vin Oct 17, 2008 7:35 am

Hello din Bucuresti! Razz (Maine plec acasa sa-i vad pe-ai mei. Mi s-a facut dor! I love you )

--
Adaugat in 21oct: Am fost acasa si v-am intalnit pe o parte dintre voi. cheers Poate pregatim impreuna viitoarea revedere. Ce spuneti? afro

Iulia Ana

feminin Numarul mesajelor : 29
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : "Am scris lung, pentru ca n-am avut timp sa scriu scurt." (Ion Creanga)
Data de inscriere : 21/04/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Cine e absent sa ridice mana! (perla a unui profesor)

Mesaj  Cristi la data de Sam Noi 29, 2008 1:36 pm

Iulia Ana a scris:...Poate pregatim impreuna viitoarea revedere. Ce spuneti? afro

Am putea sa ne intalnim aici, pe forum. Acasa, e mai greu cu sincronizarea: cand pot eu nu poti tu, cand poti tu nu poate el, etc.

Cristi

Sus In jos

Re: Lungimea titlului acestui subiect trebuie sa fie cuprinsa intre 10 si 255 caractere

Mesaj  Iulia Ana la data de Joi Ian 22, 2009 7:16 am

Cristi a scris:

Am putea sa ne intalnim aici, pe forum. Acasa, e mai greu cu sincronizarea: cand pot eu nu poti tu, cand poti tu nu poate el, etc.

De acord! Dar gandeste-te cum ar fi o intalnire la cabana, cu chitara, un vin fiert/sau altele, cu bancurile de pe vremuri, amintiri...
Iar de data asta nu ma voi mai uita la ceas mereu ca sa nu intarzii acasa si nici nu va mai fi nimeni nevoit sa ma (con)duca la "nenea Vasile". bounce

Iulia Ana

Stare de spirit : "Am scris lung, pentru ca n-am avut timp sa scriu scurt." (Ion Creanga)

Sus In jos

Re: Lungimea titlului acestui subiect trebuie sa fie cuprinsa intre 10 si 255 caractere

Mesaj  Cristi la data de Sam Ian 31, 2009 2:21 am

Asta o fac destul de des. In fata biroului la care lucrez am o fotografie cu casuta parinteasca. Normal ca imi aduc aminte. Orice imagine, melodie, traire, senzatie ma fac sa ma intorc in timp si sa retraiesc acele clipe minunate. Dar tot mai cred ca le putem retrai si aici pe forum. Imi aduc aminte de un banc: "Intr-un vagon stateau un grup de studenti Unul din ei spunea un numar la care tori radeau. La un moment dat unul spune un numar. Ceilalti stau un moment, dupa care tabarasc pe acesta si-l iau la bataie. Un calator vazand scena cere explicatii. I se raspunde ca acel grup face parte din CSB (Clubul strangatorilor de bancuri). De curand au editat un almanah cu bancuri si cum ei le cunosc pe toate dupa numar, era de ajuns sa se spuna un numar ca ei sa-si aduca aminte de banc si sa rada. Cel care a luat bataie a spus numarul unui banc prost."
Asa si noi putem pomeni de o intamplare si sa ne amintim.

Cristi

Sus In jos

Mesaj  Iulia Ana la data de Joi Mar 05, 2009 7:50 am

pale uff! Nu o scot la capat... Mbine, bine si aici, pe forum. Pe cand o intalnire?
Bancul (mai bine zis, bataia)mi-a amintit de bancurile pe care "ni le serveai" la masa... geek
Asa si noi putem pomeni de o intamplare si sa ne amintim.
Apropo, mai tii (tineti) minte cum s-a rupt scena la RoGObingo?

Iulia Ana

Sus In jos

Mesaj  Cristi la data de Dum Mar 08, 2009 9:34 am

Imi amintesc si ce cantec cantam atunci. Dintr-un cantec, la un acord gresit, (parca) cineva (eram toti organizatorii pe scena) a inceput sa cante "NOI NU SUNTEM NORMALI, NOI NU SUNTEM NORMALI, URA DRAGUTA MEA, NOI NU SUNTEM NORMALI." A fost primul concert LIVE al formatiei Conserva in Ciresoaia, in colaborare cu AFYC.

PS La multi ani de 8 Martie.

Cristi

Sus In jos

Noi nu eram normali?

Mesaj  Iulia Ana la data de Joi Mar 12, 2009 8:39 am

Multumesc de urare!
Am intrat, am citit si ... nu stiam care dintre amintiri sa o depan... asa ca am iesit si... am revenit. Very Happy

De fapt, nu e de depanat amintiri. E de ... a fi recunoscatori ca am avut curajul de a ne exprima liber si fara a tine cont de "gurile curioase", care, de cele mai multe ori faceau mai rau familiilor decat noua.

Nu voi uita niciodata cum stateam pana tarziu in sala de intalniri din curtea parohiei, uneori discutand, uneori certandu-ne, uneori pur si simplu ascultand muzica si cantand la chitara. Dar eram impreuna, noi, toti cei care doream sa fim Forever Young afro

Iulia Ana

Sus In jos

Mesaj  Cristi la data de Vin Mar 13, 2009 6:50 am

Iulia Ana a scris:Dar eram impreuna, noi, toti cei care doream sa fim Forever Young
Eu cred ca vom ramane Forever Young daca vom pastra aceste amintiri vii.

Cristi

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum